4/23/2016

Doradca zwodowy prawdę Ci powie

Każdy z nas ma jakieś plany na przyszłość. U jednych są one bardziej sprecyzowane u innych trochę mniej. Są osoby , które już w gimnazjum pewne są tego , że chcą być lekarzem albo dziennikarzem , i przez cały czas do tego dążą. Z pewnością więcej jest takich osób ,które będąc w liceum albo i na studiach nie mają skonkretyzowanych planów. Tu kluczową rolę odgrywa DORADCA  ZAWODOWY , który powinien nam pomóc w określeniu naszych predyspozycji zawodowych. Jak to się mówi doradca doradcy nierówny  , a czasami wygląda , to zupełnie inaczej.


JAK ? 
1. Dostajesz test z pytaniem jak bardzo jesteś dobry w czynnościach , których powiedzmy sobie szczerze prawdopodobnie ,nigdy nie wykonywałeś.

2. Których odpowiedzi zaznaczyłeś najwięcej , jeśli A - będziesz ogrodnikiem B - będziesz krawcem  C- biznesmenem.

3. Doradcy zawodowi mówią o sobie "Nie mam problemów w kontaktach z innymi ludźmi  , bo spotykam się z osobami z rożnych środowisk ,, Bzdura tak naprawdę jeśli o tym mówią , to znaczy , że mają z tym problem. I z wieloma osobami z niewiadomych przyczyn nie potrafią rozmawiać.

Jeśli chcesz być , już tym wcześniej wspomnianym dziennikarzem nie daj sobie wmówić , że z odpowiedzi , które zaznaczyłeś na teście wynika , że będziesz ogrodnikiem. 

 
Jedyne, co nas ogranicza, to nasza wyobraźnia.”1 komentarz:

Zostaw komentarz. Daje on dużą motywację do działania :)