3/18/2016

Rozmawiaj ze mną!

W  dobie Internetu różnego rodzaju portali społecznościowych zapominamy czym jest rozmowa z drugim człowiekiem.Bo przecież wszystkiego o tej drugiej osobie możemy dowiedzieć się z tego , czy innego portalu społecznościowego. Jeśli nie masz fejsa, to nikt nie wie o twoim istnieniu. Smutne, to , ale prawdziwe. 

 
Co u ciebie słychać ? 
kiedy ostatni raz  zadałeś , lub usłyszałeś , to pytanie . Założę się , że bardzo dawno temu. Teraz coraz bardziej popularna staje się skrócona wersja tego pytania co tam ? Bo przecież po co się wysilać. Skoro można iść na skróty. Jak to się mówi trzeba sobie ułatwiać życie , a nie utrudniać. Gdy ta na , to z boku wszystko jest winą tego , że za mało czytamy , a to bez wątpienia ma związek z tym , że powiedzenie kilku zdań więcej do drugiej osoby sprawia nam kłopot.

A, gdy ktoś zada Ci , to  pytanie:
Odpowiesz Wszystko w porządku. Bo przecież  nie powiesz , że z matmy kolejna jedynka , że jest Ci smutno , źle. Skrzętnie ukryjesz to , że czasami po prostu czujesz się nie doceniony. A , już o tym , że dzisiaj nie miałeś ochoty wstać z łóżka nie wspomnę . Bo kogo może interesować to , że  znowu w życiu Ci nie wyszło.


Pamiętaj ty też możesz komuś zadać to pytanie. Krótko mówiąc , te zwracasz na to nic nie kosztuje, a od czegoś rozmowę trzeba zacząć.
 A ty jak zaczynasz rozmowę? Jesteś tradycjonalistą , czy raczej zupełnie nie zwracasz na to uwagi.

1 komentarz:

  1. Najsmutniejszy jest przypadek kiedy umawiasz się z kimś i ten ktoś całe spotkanie spędza na komórce :(

    OdpowiedzUsuń

Zostaw komentarz. Daje on dużą motywację do działania :)