2/19/2016

Starość mnie obrzydza!

Starość stan , który przychodzi nieoczekiwanie. Zaczyna się niewinnie od pojawienia się siwych włosów, zmarszczek. Są to znaki czasu , z którymi tak wielu ludzi nie potrafi sobie poradzić, i za wszelką cenę próbuje im przeciwdziałać. Co wcale nie jest złe, ale przecież co za dużo , to niezdrowo.
Patrząc na  Polskie ulice śmiało można stwierdzić , że osoby starsze , to najczęściej osoby samotne , które czują się wyobcowane przez rodzinę. Bo przecież skąd i co dziadkowie mogą  wiedzieć. o Facebooku. Sprawa przybiera inny  obrót ,  gdy twoi dziadkowie są nowoczesnymi ludźmi  , i zdecydują się skomentować twoje zdjęcie na portalu społecznościowym komentarzem w stylu "super zdjęcie  wnusiu,, Myślisz sobie wtedy , co za wstyd.


Twoi dziadkowie byli szczęściarzami
Tak , bo oni gdy chcieli sobie wyznać miłość nie pisali o tym w sieci , tylko godzinami  kaligrafowali do siebie listy. Powiesz , ale ich życie musiało być nudne. Wcale nie imprezowali. Nie. po prostu to , co  ty nazywasz melanżem oni nazywali spotkaniem towarzyskim , i w przeciwieństwie do ciebie  na pewno nie mieli problemów w kontaktach z innymi ludźmi. Potrafili też się cieszyć  drobiazgami.

Dla mnie starość jest jak
Gliniana tabliczka na której przez żale smutki , płacz , ale też chwile radości , i pojedyncze uśmiechy została zapisana historia człowieka.Dlatego , jeśli nmsz dziadków staraj się jak najlepiej wykorzystać czas , który jest Ci dane z nimi spędzić. Bo to przecież oni są żywymi pomnikami historii.

6 komentarzy:

 1. Fajny post.

  martinkax.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie zdjęcie :* zapraszam do siebie
  http://mdzej.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie zdjęcie :* zapraszam do siebie
  http://mdzej.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi też pozostała już tylko babcia... Cieżka sprawa :(

  Co powiesz na wspólną obserwację, zacznij jeśli jestes na tak :*
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie ,
  liikeeme.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Zostaw komentarz. Daje on dużą motywację do działania :)