1/29/2016

Nastoletnie ciąże!

Pojawienie się dziecka wywraca świat do góry nogami. Ty szykujesz się do wyjścia na imprezę , a twoja koleżanka właśnie wygląda jak zombie , bo dziecko nie chciało całą noc spać. Słyszeliście o tym , że  jest kilka grup ludzi , które mają swoje zdanie na temat nastoletnich mam ?

Pierwsza  grupa - spoko da sobie radę powodzenia.
Druga grupa - Byłaby w szoku, ale  cóż takie rzeczy się zdarzają.
Trzecia grupa-" inteligenci ,, -  Głupia nieodpowiedzialna, biedne dziecko


tzw. " normalne,, rodziny

 Utarło się , że jeśli w rodzinie pojawia się nastoletnia ciąża , to znaczy  , że jest to rodzina patologiczna. To są stereotypy, ponieważ w wielu przypadkach wcale nie dotyczy , to rodzin patologicznych , a właśnie rodzin "normalnych,,

Dziewczyna zostaje z tym sama
Bardzo często  zdarza się też , że nastolatka nie otrzymują wsparcia od swojej rodziny. A przecież za ciążę  nie jest odpowiedzialna tylko jedna osoba. Wszyscy o tym wiemy , ale najzwyczajniej w świecie o tym zapominamy.

Wykluczenie społeczne
Nastolatka spodziewająca się dziecka jest narażona  na wykluczenie społeczne , plotki ze strony mieszkańców miasta, rówieśników.  Zależy , to też od wielkości miasta, bo im mniejsze miasto tym trudniej jest pozostać anonimowym , a co za tym idzie ciąża staje się gorącym tematem , co dla nastolatki wcale nie jest łatwe.


Podsumowując

Gratuluję wszystkim dziewczynom  , które  mimo to , że są młode radzą sobie z wychowywaniem dziecka. Na szacunek zasługują też dziewczyny, które zdecydowały się skończyć szkołę , walczą o dobrą przyszłość dla dziecka. Uważam  , że dorosłe kobiety mogłyby się dużo  od nich nauczyć.

7 komentarzy:

 1. Znam taki przykład moja przyjaciółka w wieku 16 lat urodziła dziecko, ale nic jej nie przeszkodziło w skończeniu szkoly, zdaniu prawa jazdy, zrobieniu stażu :) a córka? Świetna!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę dobry post, znam kilka dziewczyn które to spotkało, na szczęście mają dobrych rodziców, którzy im pomagają.
  Zapraszam do mnie dopiero zaczynam. :)

  http://karolija.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje podejście do tego nie jest negatywne bo nie mnie to oceniać. Zdarzają się takie przypadku i tak naprawdę to coraz częściej można spotkać nastoletnie matki. Jednak podziwiam te które mimo zaistniałej sytuacji kończą szkołe i dążą do czegoś w życiu :)
  Zapraszam http://anonimoowax.blogspot.com/ :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sorki, ale gdzieś chyba czytałam bardzo podobny post...

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio dodałam post na temat tego, że najczęściej nastoletnia matka z góry jest złą matką i zamiast wspierać taką dziewczynę to miesza się ją z błotem i to najczęściej przez "dorosłe kobiety"...

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio dodałam post na temat tego, że najczęściej nastoletnia matka z góry jest złą matką i zamiast wspierać taką dziewczynę to miesza się ją z błotem i to najczęściej przez "dorosłe kobiety"...

  OdpowiedzUsuń

Zostaw komentarz. Daje on dużą motywację do działania :)