11/27/2015

Gimnazjum wcale nie jest do bani!

Ludzie nie oszukujmy się: gimnazjum to jeden z najgorszych  okresów w życiu człowieka. Czy na pewno ? Nie , to tylko stereotypy. A powinniśmy wszystkich gimnazjalistów wkładać do jednego worka. To właśnie na tym etapie swojego życia wielu  ludzi uczy się dystansu do siebie ,zaczynają do wielu spraw podchodzić poważniej ,nie pozwalają na to , by ich życiem zawładnęły gimnazjalne kompleksy.

Dystans do siebie
W gimnazjum zaczynają tworzyć się grupki. Super jeśli uda Ci się trafić do ekipy przez którą czujesz się akceptowany Jeśli jednak trafiłeś do tej paczki z której się śmieją . Nie przejmuj się tym,  i jeśli jest to możliwe zacznij się śmiać z siebie  razem z nimi ponieważ są to osoby, które chcą się w ten sposób dowartościować. Nic tak nie denerwuje wroga jak uśmiech na twojej twarzy.

Podchodzenie do wielu spraw poważniej
Młodzi ludzie   już w gimnazjum muszą podjąć decyzję dotyczącą tego, którą  szkołę wybiorą. Jest to pierwsza poważna decyzja, która zmienia życie ucznia na kilka . Gimnazjaliści  to nie tylko osoby naśmiewające się z rówieśników , to też osoby, które mają ambicje, plany na przyszłość.

"Gimnazjalne ,,  kompleksy
Gimnazjum kojarzy nam się z tym , że wpadamy w kompleksy,  dziewczyny zaczynają się odchudzać. Ale czy tylko w gimnazjum wpadamy w kompleksy? Nie , bo jesteśmy na nie narażeni na każdym etapie naszego życia.  Później tylko  już coraz mniej się nimi przejmujemy.
Jakie jest wasze zdanie na ten temat :
Czy tylko w gimnazjum wpadamy w kompleksy? Czy gimnazjaliści to osoby , które śmieją się wszystkiego i ze wszystkich   ?

4 komentarze:

 1. Ciekawy post! Zapraszam do siebie! morovv.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesujący post ! Ja właśnie chodzę do 2 gimn. Masz mega bloga ! To prawda, iż ludzi strają się trochę poważniejsi <3
  Nowa notka u mnie na blogu właśnie coś związana z gimna.
  Pozdrawiam i zapraszam http://nataliaxxxsmile.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie takie gimnazjum straszne jak je malują. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Według mnie czasem gorsze bywają szkoły średnie niż gimnazja..

  OdpowiedzUsuń

Zostaw komentarz. Daje on dużą motywację do działania :)