10/09/2015

Dlaczego nie lubię pracować w Grupie ?

Praca w grupie już od najmłodszych lat odgrywa ważną rolę w naszym życiu. Jest ona czymś, co pozwala zintegrować się grupie . Niestety coraz więcej słyszy się o tym ,że coraz mniej osób potrafi pracować w zespole . Rzeczą oczywistą jest , że praca w zespole niesie za sobą wiele zalet, ale ma też kilka wad.
Z tobą chcę pracować , a z tobą nie - Szczególnie taka sytuacja jest widoczna  w taoretycznie zgranych klasach. Uczniowie zapominają o tym , że w przyszłości przyjdzie im pracować w zespole z rożnymi osobami .

Najlepsi z najlepszymi - Dziwnym trafem wszystkie osoby , które posiadają  wiedzę  na jakiś temat dołączają do ekip w których już są osoby z taką samą albo , i większą wiedzą.

Próżniactwo społeczne - moment gdy jedna osoba wykonuje powierzone im zadania za cały zespół.

A wy lubicie pracować w grupie ?

2 komentarze:

  1. Po części masz rację ;).Obserwuję cię i liczę na to samo
    Pozdrawiam http://nataliaxxxsmile.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też nie przepadam za pracą w grupie. Lubię zajmować się jakimś projektem sama i robić go według mojej koncepcji. Jeżeli grupa jest pomysłowa, otwarta na innych i pracowita, to jak najbardziej, z chęcią w takiej pracuję. Niestety, stworzenie takiej grupy jest bardzo trudne. Zawsze znajdą się jakieś jednostki wybitne, które nie zrobią nic, bo przecież nie muszą. -,-
    Sztuka parzenia herbaty [klik]

    OdpowiedzUsuń

Zostaw komentarz. Daje on dużą motywację do działania :)