7/19/2015

Najważniejsze osoby na świecie

To oni nosili nas na rękach, zajmowali się nami każdego dnia. To oni nauczyli nas pierwszych słów i kroków. Bawili się z nami, opatrywali zdarte kolano. Przytulali, gdy mieliśmy zły dzień, kupowali zabawki To z nimi pierwszy raz przekroczyliśmy próg szkoły. Pokochali nas takimi, jakimi jesteśmy. Wspierali nas,  poświęcali swój wolny czas. Mama i tata-  rodzice. Byli dla nas najważniejszymi osobami na świecie. Czy teraz coś się zmieniło?
Wraz z upływającym czasem stajemy się coraz dojrzalsi wydaje nam się, że jesteśmy dorośli i sami potrafimy o siebie zadbać. Zmienia się też nasze podejście do nich. Przecież się tylko niepotrzebnie wtrącają, wymyślają nam coraz bardziej absurdalne kary. Coraz trudniej jest nam się z nimi dogadać. My,  młodzi ludzie często narzekamy na to, że rodzice ciągle czegoś od nas chcą, każą nam się uczyć. Po co to robią ?
Mama i tata chcą dla nas jak najlepiej, pragną naszego szczęścia , nie chcą żeby nam się coś stało,  pragną zapobiec wszystkim smutkom i cierpieniom. To właśnie dlatego każą nam się uczyć byśmy w przyszłości byli ambitnymi ludźmi i z łatwością znaleźli pracę, o jakiej marzymy. Dlaczego tak często jesteśmy im nieposłuszni ? Dlaczego tak brzydko odpowiadamy, kłócimy się z nimi ?Wstydzimy się ich ? Odwracamy się od nich ?Mimo, że nasze zachowanie sprawia im ogromny ból oni są przy nas, znoszą nasze humorki. Kochają nas, dbają o to byśmy mieli co jeść. Służą nam dobrą radą, znają nas jak nikt inny. Zmieńmy swoje  nastawienie do rodziców, podziękujmy im za dar życia i szczere starania. Nie sprzeczajmy się z nimi. I powiedzmy im jak bardzo ich kochamy.

7 komentarzy:

 1. Myślę, że to też taki jakiś bunt. :) Po prostu wydaję Nam się, że jesteśmy dorośli i już ich nie potrzebujemy... A szkoda. Znam jednak osoby w wieku 18+ , które bez porady mamy nic same nie zrobią. A to jest bardzo przykre i nie wiem, ale pewnie pod coś podchodzi. :D No, bo pytać się o każdą decyzję? Ja przeważnie informuje, czasami uda im się przekonać mnie, że to jednak nie do końca będzie dobre, ale no bez przesady. :) Po za tym bardzo kocham swoich rodziców i nie wstydzę się ich! :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak to już jest z rodzicami. Doceniamy ich dopiero pod koniec życia zamiast dziękować im za to, że są teraz...

  http://justdaaria.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. dla mnie od zawsze rodzice są najważniejsi,mam z nimi świetny kontakt :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja kocham swoich rodziców i jestem z nimi bardzo zżyta, doceniam ich ciągle i daje im szacunek- nawet mają 20 lat nie wstydzę się ich i uważam, że są mi w życiu najbardziej potrzebni.

  Zapraszam do siebie :)
  http://xaaleksandra.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. rodzice ! :)
  http://lilascarf.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. świetny i bardzo mądry post :3 Ja czasem kłócę się z rodzicami, ale daje im szacunek, nie wstydzę się ich i nigdy nie nazwałabym ich "starzy".
  Zapraszam!

  Gabrielle->Nowy Post!

  OdpowiedzUsuń

Zostaw komentarz. Daje on dużą motywację do działania :)