7/09/2015

Czy można być idealnym ?

Na pewno nie raz oglądając telewizję i wpatrując się  w ,,idealne" życie gwiazd  zastanawiałaś się nad tym, dlaczego nie mogę być ładniejsza, bogatsza, bardziej uzdolniona ?. Przyznam, że ja też zadaję sobie to pytanie. Każdy z nas ma jakieś wyobrażenie ideału i dąży do tego, by nim się stać. Jednak powinniśmy dostrzegać tą idealność, którą mamy  w sobie, bo tak naprawdę wcale nie jesteśmy gorsi od ludzi, którymi chcemy być.
Jest wiele osób na świecie, niektórzy wydają nam się lepsi od nas pod każdym względem,  przez co my zamartwiamy się i popadamy w kompleksy zupełnie bez potrzeby. Musimy zacząć zauważać nasze dobre strony. Tak naprawdę nie ma ludzi lepszych i gorszych, to  nasze myślenie dzieli nas na te kategorie. Chciałabym mieć świetne oceny ( tak wiem bardzo wakacyjne porównanie) takie, jak twoja koleżanka z klasy dąż do tego, aby twoje również takie były! To od Ciebie zależy czy zrobisz coś w kierunku bycia lepszym, czy nie. Podałam taki przykład, choć można   ich wymienić więcej. Wszystkie mają jeden mianownik to od nas zależy w jaki sposób i czy w ogóle wykreujemy swój ideał. Każdy ma w sobie coś wyjątkowego, co czyni nas jedynymi w swoim rodzaju.
A czy waszym zdaniem można być  idealnym  ?

6 komentarzy:

 1. Moim zdaniem każdy z nas jest idealnie nieidealny :D
  taki paradoks :)
  ________________________
  Zapraszam na mojego bloga - klik!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak ma się pieniądze to pewnie, że tak.
  ❤ blog

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że mogłoby się to udać. Jednak prawda jest taka, że ludzie za dużo myślą a za mało robią ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ma ludzi idealnych, choć każdy z nas jest wyjątkowy. Ale dobrze nie być idealnym, w końcu trzeba mieć w sobie coś, nad czym można pracować, żeby nie popaść w jakąś nudę i dążyć do bycia lepszym człowiekiem :)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw komentarz. Daje on dużą motywację do działania :)