7/11/2015

Alfa i omega

Ten zwyczaj, żeby ZAWSZE mieć zdanie na jakiś temat jest fantastyczny i praktykowany już przez wiele pokoleń. Nieważne, że nie słyszałeś nic o tym, o czym mówisz , nieważne, że swoją wiedzę opierasz o plotki, nieważne, że twoja opinia to powielenie jakiegoś artykułu, który przeczytałeś w internecie.  Bo przecież każdy z nas ma prawo do wyrażania swojego zdania. 

Sama często przyłapuję się na komentowaniu innych. Taki zły nawyk, który drzemie w każdym z nas. Życie uczy mnie, by nie oceniać pewnych ludzi zbyt szybko. Podobnie  nie powinniśmy też oceniać książki po okładce, tak samo nie należy oceniać z góry. Czasami nawet książka, która nie zachwyca okładką może zawierać wspaniałą treść. Z ludźmi jest identycznie. Wygląd, pierwsze wrażenie, stereotypy i pozory. Nie mówią nam nic o tym, jaka jest dana osoba, ale sprawiają, że już na początku ją odrzucamy, nawet pomimo jej pięknego charakteru i osobowości.
Bez względu na wszystko - każdy z nas jest takim samym człowiekiem Nie możemy zakładać, że znamy się na wszystkim i tylko my mamy rację. Musimy zmienić swój punkt widzenia po to, by zobaczyć to, co nie jest widoczne na pierwszy rzut  oka.
A wy co mylicie o osobach, które mają  ZAWSZE  zdanie na jakiś temat ?

2 komentarze:

  1. Wyrażanie własnej opinii jest ok, pod warunkiem że jest to Twoja własna opinia, może być zgoda z artykułem jaki przeczytałaś, ale wtedy tylko zgadzasz się z opinią autora. A powiedzenie własnego zdania nie jest przecież jednoznaczne z tym, że ma się racje ;)
    pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga:
    niuntis.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Ocenianie ludzi ,,po okładce" jest takim naszym wrodzonym nawykiem - często się na tym przyłapujemy. Trzeba po prostu nad sobą pracować i starać się poznać daną osobę, zanim wystawi jej się opinię.

    OdpowiedzUsuń

Zostaw komentarz. Daje on dużą motywację do działania :)